Jesteś przedsiębiorcą społecznym? Twój biznes za nadrzędny cel stawia sobie rozwiązywanie problemów społecznych lub środowiskowych? Twój GŁOS się liczy! Weź udział w drugiej polskiej edycji badań Europejskiego Monitora Przedsiębiorstw Społecznych ESEM. Wyniki badań będą miały duży wpływ na planowanie przez Komisję Europejską wsparcia przedsiębiorstw społecznych w Europie i istotne przełożenie na system wsparcia w Polsce. Badanie trwa do stycznia 2024 roku!
Czym jest ESEM?
Europejski Monitor Przedsiębiorstw Społecznych (ESEM) to pierwsze badanie przedsiębiorstw społecznych na poziomie europejskim. Głównym celem projektu jest komunikacja, wsparcie i promowanie potrzeb i interesów przedsiębiorstw w sektorze ekonomii społecznej i solidarnej w całej Europie i poza nią.
ESEM zbiera opinie i doświadczenia dotyczące realiów przedsiębiorczości społecznej i udostępnia je decydentom, urzędnikom, inwestorom, badaczom i praktykom ds. wpływu. Posiadanie większej wiedzy i lepszego zrozumienia sektora oznacza, że finansowanie oraz polityki UE i krajowe mogą być lepiej dostosowane i bardziej responsywne na potrzeby (przyszłych) przedsiębiorców społecznych. Skuteczniejsze finansowanie i przedsiębiorstwa społeczne przyspieszą osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ do 2030 roku.
Ponad 2 000 przedsiębiorców społecznych podzieliło się swoimi doświadczeniami w poprzedniej edycji Europejskiego Monitora Przedsiębiorstw Społecznych, a ich głosy już mają wpływ w całej Europie, wpływając na rządy, edukatorów i twórców polityk. To dopiero początek.
Dzieląc się swoimi spostrzeżeniami dzisiaj, przyczynisz się do kształtowania polityk dotyczących przedsiębiorstw społecznych i inwestycji, które będą miały wpływ na Twoją organizację w przyszłości. Dlatego weź udział w badaniu, wyraź swoje zdanie i bądź częścią zmiany.
Więcej o projekcie: https://socialenterprisemonitor.knowledgecentre.euclidnetwork.eu/
II Badanie – edycja polska
Link do badania: https://euclid.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_6QXaiQ0xOnUAj66
Osoby odpowiedzialne za badania polskiej edycji:
- Marzena Starnawska, Uniwersytet Warszawski
- Magdalena Popowska, Politechnika Gdańska