POMORSKI KOMITET ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ

Regulamin PKRES 2224 autorstwa Martyna Bomba


Pomorski Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej – kadencja 2022-2024

Sekretariat

Sekretariat Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej prowadzi:
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Sekretarz PKRES:
Maciej Kochanowski
tel.: 58 32 68 754; email: m.kochanowski@pomorskie.eu

Zadania

Pomorski Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej pełni funkcję doradczo-opiniującą Zarządu Województwa Pomorskiego działań podejmowanych na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w województwie pomorskim. Został powołany uchwałą Nr 36/317/22 z dnia 13 stycznia 2022 r.

Do zadań Komitetu należy w szczególności:

  • wyrażanie opinii o regionalnym programie na rzecz rozwoju ekonomii społecznej;
  • wyrażanie opinii o projektach uchwał organów samorządu województwa dotyczących funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej;
  • wyrażanie opinii w sprawach dotyczących planowania usług społecznych;
  • monitorowanie realizacji regionalnego programu na rzecz rozwoju ekonomii społecznej;
  • współpraca z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w zakresie promocji ekonomii społecznej w regionie;
  • współpraca w zakresie organizacji i wdrażania przedsięwzięć zaplanowanych w ramach programu rozwoju ekonomii społecznej;
  • współpraca w zakresie planowania i wdrażania inicjatyw edukacyjnych dotyczących ekonomii społecznej;
  • udział w opracowywaniu dokumentów strategicznych i wdrożeniowych mających wpływ na sektor ekonomii społecznej w regionie;
  • inicjowanie, organizacja lub współorganizacja inicjatyw mających na celu rozwój sektora ekonomii społecznej w województwie.

Skład Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej – kadencja 2022-2024

  1. Katarzyna Weremko – przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (Współprzewodnicząca)
  2. Maciej Kochanowski – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (Sekretarz)
  3. Ludwik Szakiel – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
  4. Magdalena Siwiec – przedstawicielka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku
  5. Marcin Fuchs – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
  6. Bartosz Kozicki – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
  7. Paulina Kamińska – przedstawicielka Urzędu Miasta Ustka
  8. Anna Olkowska-Jacyno – przedstawicielka Urzędu Miasta Malborka
  9. Radosław Cebela – przedstawiciel Urzędu Gminy w Żukowie
  10. Anita Richert-Kazimierska – przedstawicielka Urzędu Gminy Kolbudy
  11. Małgorzata Niemkiewicz – przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku
  12. Jolanta Szewczun – przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu
  13. Łukasz Brządkowski – przedstawiciel Ruchu Inicjatyw Obywatelski Tczew
  14. Justyna Rozbicka-Stanisławska – przedstawicielka Pomorskiego Konwentu CIS KIS
  15. Ewa Myśków – przedstawicielka Stowarzyszenia Integracja na Plus w Skarszewach
  16. Wioletta Skok – przedstawicielka Zakładu Aktywności Zawodowej w Sztumie
  17. Piotr Stec – przedstawiciel Fundacji M.A.P.A. Obywatelska (Wiceprzewodniczący)
  18. Bartłomiej Engelbrecht – przedstawiciel Fundacji Dla Was
  19. Magdalena Jabłońska – przedstawicielka Spółdzielni Socjalnej „Zeroban”
  20. Łukasz Samoborski – przedstawiciel Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych
  21. Agnieszka Biernacka – przedstawicielka Słowińskiej Grupy Rybackiej
  22. Zofia Stodoła – przedstawicielka Fundacji „PRZYSTAŃ”
  23. Katarzyna Dudzic – przedstawicielka Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno”
  24. Mariusz Florczyk – przedstawiciel Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Słoneczne Wzgórze”
  25. Natalia Siuda-Piotrowska – przedstawicielka Fundacjai Inicjowania Rozwoju „Up Foundation”
  26. Małgorzata Ciecholińska – przedstawicielka Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej „Dobra Robota”
  27. Patrycja Czawłytko – przedstawicielka Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Słupsku
  28. Ewa Filipska – przedstawicielka Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Debrznie
  29. Małgorzata Święcka – przedstawicielka Nadwiślańskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej
  30. Sławomir Erber – przedstawiciel Nadwiślańskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej
  31. Marzena Starnawska – przedstawicielka Uniwersytetu Warszawskiego
  32. Michał Kubiak – przedstawiciel Uniwersytetu Gdańskiego, Instytut Politologii
  33. Ewa Czeplina – przedstawicielka Lokalnej Grupy Działania „Chata Kociewia” (Współprzewodnicząca)
  34. Tomasz Smorgowicz – przedstawiciel Pracodaców Pomorza
  35. Elżbieta Markowska – przedstawicielka Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego
  36. Tomasz Limon – przedstawiciel Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego
  37. Marcin Kacpura – przedstawiciel Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego
  38. Paweł Kamiński – przedstawiciel Stowarzyszenia Horyzont w Słupsku

Dokumenty do pobrania